Фарьорски острови с престижна победа над Турция
Фарьорите завършиха Лигата на нациите с чудесен успех у дома

Фарьорски острови записа изненадваща победа с 2:1 срещу Турция на собствен терен в последен мач за двете нации от Лигата на нациите на УЕФА за тази година. Фарьорите бяха в ролята на аутсайдери, но се представиха на ниво и се поздравиха с втори успех в турнира, с което завършиха с осем точки на третото място в група 1 на Лига С. Въпреки поражението, Турция спечели групата с 13 точки от шест мача.

Първото полувреме на срещата не предложи попадения, като надмощието бе поделено. В началните минути на втората част домакините удариха на два пъти. Вильормур Дейвидсен откри резултата в 53-ата минута, а Йоан Едмундсон удвои в 59-ата.

Турция вкара почетен гол в 89-ата минута чрез Сердар Гюрлер. Футболистът на Башакшехир се разписа след асистенция на Сердар Дурсун.

За турският тим това бе първо поражение в турнира. Преди това отборът бе записал четири победи и едно реми, като нямаше загуба от 29 март 2022 г.