ЦСКА се справи и с Локо Сф, Естрада се превърна в герой
"Армейците" продължиха победния си рейд.

Един от претендентите за титлата в efbet Лига – ЦСКА, постигна четвърта поредна победа в първенството.

Този път “червените” се справиха със съпротивата на Локомотив София, побеждавайки “железничарите” у дома с 2:0 в мач от междинния 11-и кръг в шампионата.

Така във временното класиране тимът на Нестор Ел Маестро заема 4-ото място с актив от 21 точки, а Локомотив София е на 14-ата позиция с 9 пункта.

Играчите на ЦСКА бяха по-добри и имаха повече положения от своя съперник. И двете попадения на сметката на домакините паднаха през първото полувреме.

В 40-ата минута Майкъл Естрада се оказа най-съобразителен в наказателното поле и от близко разстояние разпечата вратата на Александър Любенов.

Отново Естрада в 45-ата минута отбеляза след асистенция на Амос Юга и така бе оформено крайното – 2:0.

В следващия кръг “червените” ще гостуват на Локомотив Пловдив, докато Локомотив София ще се изправи срещу Черно море.

ЦСКА – Локомотив София (2:0)

1:0 Майкъл Естрада (40′)

2:0 Майкъл Естрада (45′)

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 6 Християн Петров, 4 Мено Кох, 21 Амос Юга , 26 Марселино , 14 Тобиас Хайнц, 7 Джонатан Линдсет, Емануел Шакич, 19 Иван Турицов, 9 Дюкенс Назон, 29  Михаел Естрада

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Локомотив София: 24  Александър Любенов, 4 Диме Димов, 12 Бруно Франко, Алан Карлос Диас, 22 Ивайло Краимиров Найденов, 5 Ив Даниел Ками Нтанкеу, 26 Красимир Милошев, 31 Красимир Станоев, 98 Стив Траоре, 45 Димитър Митков, 11 Карлос Франса

Старши треньор: Данило Дончич