Крумовград се утвърди в средата на таблицата след успех над ЦСКА 1948
С попадения за "синьо-жълтите" се отчетоха Серкан Юсеин, Александър Колев и Октай Юсеин.

Крумовград записа важна и донякъде изненадваща победа при гостуването си на ЦСКА 1948.

Възпитаниците на Станислав Генчев се разправиха с “червените”, водени от Николай Панайотов, с класическото 3:0 в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига.

Това бе втори пореден успех за новаците в елита, които в предишния кръг надвиха Берое с 1:0.

ЦСКА 1948 пък прекъсна серията си от две последователни победи, които дойдоха при визитите на Арда с 2:1 и Хебър с 3:1.

Първото попадение в срещата падна в 27-ата минута, когато Серкан Юсеин се оказа най-съобразителен и с мощен изстрел не остави шансове на Генадий Ганев.

В 49-ата минута пък падна и втори гол за гостите, когато се разписа бившият футболист на ЦСКА 1948 – Александър Колев, след асистенция от страна на Ренан.

Малко преди края на първото полувреме гол на Георги Русев бе отменен заради положение на засада.

Октай Юсеин пък в добавеното време на мача се разписа, оформяйки крайното 3:0 за Крумовград.

ЦСКА 1948 – Крумовград (0:3)

0:1 Серкан Юсеин (27′)

0:2 Александър Колев (50′)

0:3 Октай Юсеин (90′ + 4′)

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА 1948: 33 Генадий Ганев, 5 Елитон, 6 Стив Фуртадо, 8 Педриньо, 10 Георги Русев, 18 Ивайло Чочев, 20 Антонио Вутов, 21 Емил Ценов, 23 Емил Виячки, 30 Михаил Цонев, 31 Том Рапнуи

Старши треньор: Николай Панайотов

Крумовград: 21 Благой Макенджиев, 88 Ренан Арияш, 72 Раян Сенхаджи, 91 Вячеслав Велев, 5 Матей Шимич, 44 Божидар Кацаров, 17 Патрик Луан, 10 Серкан Юсеин, 2 Джуниет Али, 23 Димитър Тонев, 9 Александър Колев

Старши треньор: Станислав Генчев