Клоп: “Мачът ми хареса, но това не е резултатът, който искахме”
Германецът хареса пресата и подаванията на своите през първата част

Предводителят на Ливърпул Юрген Клоп похвали представянето на своите момчета в нулевото равенство с временния водач в класирането във Висшата лига Манчестър Юнайтед.

Германският специалист все пак изрази съжаление, че Червените не са успели да стигнат до победата.

“Ако бяхме спечелили с 1:0, мисля че всичко щеше да завърши добре,” коментира Клоп. “Не можеш за 90 минути да предотвратиш Юнайтед да има шансове. Невъзможно е. Те са в добра форма.

“Момчетата изиграха добър мач. През първото полувреме пресата бе страхотна, пасовете също. Но не успяхме да отбележим гол, което е най-важното нещо във футбола.

“Второто полувреме бе по-отворено. Те имаха две големи възможности, които Алисон спаси. Обяснението за липсата на голове не е лесно. Положения винаги се пропускат. Това е футболът.

“Има моменти, в които не можеш да обясниш как вкарваш от всеки ъгъл. Срещу Кристъл Палас всеки удар завършваше в мрежата.

“Мачът ми хареса. Видях много добри индивидуални прояви и представянето на отбора бе добро. Това не е резултатът, който искахме.”