Рилски спортист започна по отличен начин сезона
Самоковци победиха Шумен с 44 точки разлика като гости

Вицешампионът на България от миналата година Рилски спортист започна новия сезон в елитното първенство с категорична победа над Шумен. Самоковци се наложиха със 103:59 над новака в НБЛ.

Рилски спортист започна много активно мача и натрупа аванс от 15 точки още през първата част. До почивката изоставането на домакините вече бе 25 точки и продължи да расте до края.

Петима от състезателите на новия носител на Суперкупата на България записаха 10 и повече точки като най-резултатен в срещата беше Трей Портър – 18.

В следващия кръг Шумен гостува на Черноморец, а Рилски спортист отново ще се изправи срещу Левски у дома в повторение на дербитата за Суперкупата и финалите на НБЛ и efbet Купата на България от миналия сезон.