Дортмунд шокира Байерн в последната минута и се добра до равен
"Жълто-черните" не се предадоха и в заключителните секунди стигнаха до инфарктно - 2:2.

Германският шампион и тотален хегемон в Бундеслигата в последните години – Байерн Мюнхен, прекъсна победната си серия срещу Борусия Дортмунд.

Футболистите на Юлиан Нагелсман завършиха наравно 2:2 в големия сблъсък с “жълто-черните” на “Сигнал Идуна Парк”.

По този начин серията от няколко последователни победи на “баварците” над Борусия Дортмунд бе нарушена, след като вестфалци успяха да реализират победното си попадение за равенството в мача в последната минута на добавеното от съдията продължение.

Първото попадение в срещата падна в 33-ата минута и в негов автор се превърна Леон Горетцка, който бе точен от дъгата пред наказателното поле.

Гостите удвоиха аванса си в 53-ата минута чрез Лерой Сане, който с хубав изстрел разпечата за втори път вратата на Александър Майер.

Отборът на Борусия Дортмунд върна един гол в 74-ата минута, който бе дело на Юсуфа Мукоко, а в последната минута на редовното време пък влезлият от пейката за Байерн – Кингсли Коман, получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

Драмата в дербито обаче бе пълна и Антони Модест се превърна в герой за домакините, след като донесе точката на отбора в последната минута на добавеното от главния арбитър продължение.

Ето и стартовите състави на Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен:

Борусия Дортмунд: 33. Майер, 25. Зюле, 15. Хумелс, 4. Шлотербек, 13. Герейро, 22. Белингам, 23. Джан, 6. Йозджан, 19. Бранд, 18. Мукоко, 21. Мален

Байерн Мюнхен: 1. Нойер, 5. Павар, 2. Упамекано, 4. Де Лихт, 19. Дейвис, 8. Горецка, 18. Забицер, 10. Сане, 42. Мусиала, 17. Мане, 7. Гнабри