Байерн получи салатиерата след равенство с Щутгарт
Швабите почти сигурно ще финишират на 16-о място

Байерн завърши наравно – 2:2, с Щутгарт в последното си домакинство от сезона в Бундеслигата, като след последния съдийски сигнал баварците получиха шампионския трофей пред възторжените възгласи на своите фенове.

Швабите стартираха на скорост и успяха да поведат още в осмата минута с гол на Тиаго Томас.

Съставът на Юлиан Нагелсман обаче намери сили да стигне до пълен обрат още преди почивката с попадения на Серж Гнабри и Томас Мюлер.

Крайният резултат беше оформен от Саша Калайджич в началото на второто полувреме, като спечелената точка почти сигурно изпраща Щутгарт на бараж за запазване на елитния статут, а Арминия (Билефелд) – към Втора Бундеслига.

Баварците на три пъти уцелиха гредите, но си струва да се отбележи, че и гостите пропуснаха някои отлични възможности за гол.

Байерн довърши мача с 10 човека, след като в петата минута на добавеното време на срещата Кингсли Коман получи червен картон.

Байерн получи салатиерата след равенство с Щутгарт 1

Грандът от Мюнхен е първи със 76 точки от 33 мача, следван от Борусия (Дортмунд) – с 66, Байер Леверкузен – с 61, и Фрайбург – с 55.

Щутгарт е 16-ти с 30 точки (голова разлика -19), а Арминия е предпоследен с 27 (голова разлика -26).