Левски удари ЦСКА 1948 в Бистрица, Уелтън с дебютен гол (ВИДЕО)
Футболистите на Станимир Стоилов записаха втора поредна победа след подновяването на шампионата и продължават с доброто си представяне.

Отборът на Левски надделя над ЦСКА 1948 с 2:0 на стадиона в Бистрица в един от най-интересните сблъсъци от 21-ия кръг на efbet Лига.

Точни за успеха на “сините” бяха Димитър Костадинов в 23-ата и Уелтън в 60-ата минута.

Левски удари ЦСКА 1948 в Бистрица, Уелтън с дебютен гол (ВИДЕО) 1

Гостите поведоха в резултата още в 4-ата минута чрез попадение на Марин Петков, но голът на младока беше отменен от Васимир Ел-Хатиб заради положение на засада.

Възпитаниците на Николай Киров отвърнаха на предизвикателството с опасна атака, която като по чудо не завърши с гол във вратата на “сините”. Галин Иванов нахлу по фланга и пусна топката към Васил Шопов, който изведе на чиста позиция Георги Русев. Бившият младежки национал финтира Николай Михайлов и шутира, но Ноа Сонко Сундберг изчисти кълбото пред голлинията.

В 23-ата минута Левски излезе напред в резултата! Марин Петков чукна леко топката към Патрик-Габриел Галчев, който със страхотно центриране намери Димитър Костадинов, а бившият играч на Царско село матира Иван Караджов с глава от близко разстояние.

В 28-ата минута домакините получиха правото да изпълняват пряк свободен удар от добра позиция. Зад топката застана нападателят Алекс Колев, който обаче шутира право в своя съотборник Венцислав Василев.

Няколко минути преди края на първото полувреме Васил Шопов свали с глава топката към Галин Иванов, който стреля от въздуха, но Михайлов показа добър рефлекс и отрази удара, а впоследствие бе маркирана и засада.

Второто полувреме стартира със спорна ситуация след нарушение на Андриан Краев в краката на Галин Иванов, от което “червените” имаха претенциите да бъде показан втори жълт картон за халфа на “сините”, но главният съдия Ел-Хатиб не показа такъв.

В 59-ата минута Марио Топузов се измъкна отдясно в наказателното поле и шутира с левия крак, но опитът му не намери очертанията на вратата.

Минута по-късно футболистите на Станимир Стоилова удвоиха аванса си! След грешка в разиграването на „червените“ топката стигна до Филип Кръстев, който веднага пусна пак към Уелтон. Бразилското крило на Левски се впусна с кълбото в предни позиции, елиминира съпротивата на Симеон Петров и с хубав фалцов шут разпечата вратата на Иван Караджов за втори път.

В 84-ата минута резервата Денислав Александров можеше да върне едно попадение за ЦСКА 1948, но ударът му с глава срещна напречната греда.

Снимки: startphoto.bg

Ето и стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА 1948: 12. Иван Караджов – 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 21. Венцислав Василев, 24. Лазар Марин – 37. Емил Мартинов, 22. Реян Даскалов – 10. Георги Русев, 68. Васил Шопов, 33. Галин Иванов (к) – 9. Александър Колев

Резерви: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, 20. Ангел Бастунов, 11. Денислав Александров, 77. Крум Стоянов, 7. Марио Топузов, 90. Мартин Тошев

Старши треньор: Николай Киров

Левски: 13. Николай Михайлов (к), 6. Вендерсон Цунами, 8. Андриан Краев, 17. Велтон, 19. Билал Бари, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Георги Миланов, 10. Радослав Цонев, 11. Здравко Димитров, 27. Асен Митков, 91. Драган Михайлович

Старши треньор: Станимир Стоилов