Байерн Мюнхен разгроми Шалке и крачи уверено към титлата в Германия
"Кралскосините" не бяха в състояние да се противопоставят на баварците

Байерн Мюнхен постигна категорична победа с 6:0 в домакинството си на Шалке в мач от 32-рия кръг на Първа Бундеслига. С този успех баварският гранд дръпна с 4 точки пред Борусия Дортмунд на върха в класирането, като “жълто-черните” са с мач по-малко.

Тимът на Томас Тухел реши мача в средата на първото полувреме, когато Томас Мюлер и Джошуа Кимих реализираха по едно попадение.

След почивката футболистите на Байерн се забавляваха на “Алианц Арена”. В 50-ата минута Серж Гнабри направи аванса на домакините класически, като Жоао Кансело се отличи с асистенция.

В 66-ата минута Гнабри се разписа за втори път в мача, а в 80-ата резервата Матис Тил записа името си сред голмайсторите – 5:0.

Байерн не намали оборотите и в добавеното време вкара шести гол. Садио Мане комбинира с Нусаир Мазрауи, който оформи крайния резултат 6:0. Това бе и първо попадение за мароканския национал в Бундеслигата.

След това поражение Шалке остана с актив от 30 точки и се смъкна на 16-ото място в класирането.