Бразилската селекция се развихри срещу Тунис, Рафиня с два гола
Педро от Фламенго с дебютен гол за "Селесао"

Бразилия показа, че се намира в отлична форма преди старта на Световното първенство в Катар. “Селесао” разгромиха Тунис с 5:1 на “Парк де Пренс” в Париж. Рафиня отбеляза две попадения, а с по един гол се отчетоха Ричарлисон (19′), Неймар и Педро. Почетният гол за африканската страна вкара Монтасар Талби.

Бразилия стартира силно срещата и в 11-ата минута откри резултата. Рафиня получи чудесен пас от Каземиро и с прецизен удар с глава вкара за 1:0.

Седем минути след това тунизийците изравниха. Монтасар Талби се възползва от добро центриране от фаул и вкара за 1:1.

Веднага след подновяването на играта Ричарлисон бе изведен сам срещу вратаря и вкара за 2:1. В 27-ата минута “селесао” отново ликуваха – Неймар се разписа от дузпа за 3:1.

В 40-ата минута Рафиня вкара втория си гол в мача. Футболистът на Барселона получи подаване от Ричарлисон и със страхотен удар отбеляза за 3:1.

В 43-ата минута Дилан Брон от Тунис получи директен червен картон. Бразилия игра цяло второ полувреме с човек повече, но вкара само едно попадение. Педро се разписа в 74-ата минута за крайния резултат 5:1.