Джокович не се затрудни с Фокина в Токио и е на четвъртфинал
Следващият съперник на световния №1 ще бъде представителят на домакините Кей Нишикори

Световният №1 в мъжкия тенис Новак Джокович нямаше особени трудности срещу Алехандро Давидович Фокина (Испания) и след победа с 6:3, 6:1 се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на Игрите в Токио.

Сърбинът направи пробив в четвъртия гейм на първата част, който бе достатъчен за поведе в резултата. Във втория сет Джокович даде само гейм на Фокина и продължи напред в турнира.

Следващият съперник на Джокович ще бъде представителят на домакините Кей Нишикори, който елиминира представителя на Беларус Иля Ивашка след 7:6(7), 6:0.

Данийл Медведев също се класира за четвъртфиналите след успех с 6:2, 3:6, 6:2 над Фабио Фонини (Италия). За място нa полуфинала руснакът ще спори с Пабло Кареньо Буста от Испания, който елиминира Доминик Кьопфер (Германия) със 7:6(7), 6:3.

Карен Хачанов от Русия ще играе с Юго Умбер (Франция) на друг от четвъртфиналите, а Александър Зверев (Германия) среща Жереми Шарди (Франция).