България на 30-о място по медали в Токио, САЩ е на върха
Китайците са втори в подреждането, домакините от Япония се наредиха на третото място

България завърши на 30-о място в класирането по медали на Летните олимпийски игри в Токио с 6 отличия в надпреварите – 3 златни, сребърно и 2 бронзови.

Ивет Горанова (карате), Стойка Кръстева (бокс) и ансамбълът по художествена гимнастика спечелиха златни медали, стрелкинята Антоанета Костадинов се окичи със сребърен медал на 10 метра въздушен пистолет, а брозновите отличия са от състезателките по борба Тайбе Юсеин и Евелина Николова.

България на 30-о място по медали в Токио, САЩ е на върха 1

България на 30-о място по медали в Токио, САЩ е на върха 2

Първото място в класацията е за САЩ със 113 медала – 39 златни, 41 сребърни и 33 бронзови. Китайската делегация заема второто място (38 златни, 32 сребърни, 18 бронзови), а третия са домакините от Япония (27 златни, 14 сребърни, 17 бронзови), които подобриха рекорда си по отличия на летни олимпийски игри.