Коста Рика изненада Япония и завърза битката в група Е
Кейшер Фулър донесе първа победа на костариканците на Мондиал 2022

Коста Рика победи Япония с 1:0 в среща от втория кръг на група Е на Световното първенство 2022. Единственото попадение в мача вкара Кейшер Фулър в заключителните минути, с което донесе първи три точки на страната си на турнира. Това бе и първият гол за Коста Рика в Катар, след като в първия кръг загубиха с 0:7 от Испания.

Япония тотално разочарова с представянето си в днешния ден, след като бе победила Германия с 2:1 на старта. “Самураите” нямаха идея как да пробият отбраната на Коста Рика. Така в последния мач срещу Испания на 1 декември ще се нуждаят от положителен резултат, за да продължат напред в турнира.

През първото полувреме на мача двата отбора приспаха зрителите. В 35-ата минута феновете на стадиона видяха удар към врататa, като Джоел Кемпбъл стреля неточно. В края на полувремето жълти картони бяха дадени на Контрерас и Ямане, което бе сред малкото интересни неща преди почивката.

През втората част Япония игра малко по-добре. Кейлор Навас спаси удар на Хидемаса Морита още в началото, а малко след това Юки Сома стреля над вратата.

Мачът вървеше към нулево реми, което донякъде щеше да е добър резултат за азиатците. Хаджиме Мориясу обаче допусна груба грешка в 81-вата минута. Техеда открадна топката в наказателното поле на съперника и подаде към Кейшер Фулър, който с фалцов шут вкара за 1:0 в полза на Коста Рика.

Япония не успя да отговори с попадение и загуби двубоя за изненада на мнозина. Така почти всичко в групата ще се реши във финалния трети кръг, като тази вече единствено Испания може да си гарантира място на 1/8-финалите, ако спечели срещу Германия.

Япония: 1. Шуичи Гонда – 2. Мики Ямане, 4. Ко Итакура, 22. Мая Йошида (К), 5. Юто Нагатомо – 6. Уатару Ендо, 13. Хидемаса Морита – 8. Ритсу Доан, 15. Даичи Камада, 24. Юки Сома – 21. Аясе Уеда

Коста Рика: 1. Кейлор Навас (К) – 8. Брайън Овиедо, 15. Франсиско Калво, 6. Оскар Дуарте, 19. Кендъл Уастон – 13. Герсон Торес, 17. Йелцин Техеда, 5. Селсо Борхес, 4. Кейшер Фулер – 7. Антони Контрерас, 12. Джоел Кемпбъл