Mан Сити с осем точки аванс след пестелива победа
Гол на Фил Фоудън осигури 10-и пореден успех при визитата в Брентфорд

Манчестър Сити се поздрави с минимална победа с 1:0 при гостуването на Брентфорд и ще посрещне Новата 2022 година с осем точки преднина пред основните си конкуренти в битката за титлата във Висшата лига.

Пестеливият успех на Гражданите – 10-и пореден, им позволи да съберат 50 точки, осем повече от втория Челси, който стигна само до равенство – 1:1, срещу Брайтън, и девет пред третия Ливърпул, загубил снощи при визитата на Лестър.

Сити взеха своето след попадение на Фил Фоудън четвърт час след началото на срещата.

Асистенцията бе дело на белгийската звезда Кевин Де Бройне, като ситуацията беше разгледана от системата VAR заради съмнение за засада, но в крайна сметка попадението беше зачетено.

Три минути и половина преди края Аймерик Лапорт прати топката в мрежата на домакините с глава, но се оказа, че е бил в положение на засада и този път попадението не оцеля.

Следващият мач на Сити е в събота. Още на 1 януари, при това по обяд – 12.30 часа местно време, Гражданите са домакини на четвъртия в класирането Арсенал.

Брентфорд, който остана на 14-а позиция във временното класиране с 20 точки, приема Астън Вила в неделя.