ЦСКА удари ЦСКА 1948 в страхотен мач с множество обрати
След редица обрати, червени картони и дузпи, ЦСКА си тръгна с успеха от стадион "Васил Левски".

Отборът на ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 4:2 в изключително драматичен мач на Националния стадион “Васил Левски” в откриващия кръг на efbet Лига.

В 29-ата минута гостите поведоха чрез Йоан Баи. В началото на втората част Ивайло Чочев, който влезе от пейката, направи пълен обрат, отбелязвайки два гола в 47-ата и 57-ата минута. В 72-ата Амос Юга върна отново равенството на таблото, а в 86-ата Матей направи поредния обрат в срещата, вкарвайки от дузпа. В последната минута на двубоя Кайседо вкара последното попадение, оформяйки крайното 4:2 в полза на ЦСКА.

Гостите започнаха по-активно срещата и още в 4-ата минута се наложи на Даниел Наумов да реагира.

Две минути по-късно Греъм Кери отправи изстрел от пряк свободен удар, който не представляваше опасност за вратаря на ЦСКА 1948.

В 9-ата минута Яник Вилдсхут направи хубав пробив отляво и шутира от дистанция, Наумов изпита леки колебания, но накрая улови топката.

ЦСКА удари ЦСКА 1948 в страхотен мач с множество обрати 1

В 16-ата отново холандецът стреля, а топката мина покрай вратата.

4 минути по-късно Греъм Кери беше близо до гола, но младият страж на ЦСКА 1948 показа страхотен рефлекс и отрази удара.

В 29-ата минута резултат беше открит в полза на ЦСКА-София. Кери се възползва от грешка в отбраната на противника, напредна с топката и пусна пас към Йоан Баи, който с хубав диагонален удар не остави шансове за Наумов и даде аванс на “армейците”.

ЦСКА удари ЦСКА 1948 в страхотен мач с множество обрати 2

Едва няколко минути по-късно ЦСКА бе близо до второто си попадение в двубоя, но Радослав Живков несъумя да отбележи от отлична позиция.

Секунди след пропуска пред вратата на ЦСКА 1948, Любослав Пенев получи жълт картон от Валентин Железов.

В 35-ата минута Амос Юга отправи удар, който премина над вратата.

До края на първата част Наумов отново демонстрира класата си, отразявайки изстрел с глава на Живков.

На почивката наставникът на ЦСКА 1948 Тодор Киселичков изкара Мартин Хайдаров и на негово място включи Ивайло Чочев.

Промяната бързо даде желания ефект и още в 47-ата минута на втората част Чочев върна равенството на таблото, след като засече с глава центриране от ъглов удар на Георги Русев.

Гостите отвърнаха на предизвикателството и 4 минути по-късно авторът на първото попадение Йоан Баи стреля опасно към вратата на Даниел Наумов, но младокът се отчете с поредното си качествено спасяване.

В 57-ата минута след изпълнение от корнер Радослав Живков задържа с ръце Ивайло Чочев, а главният съдия Валентин Железов отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана бившият футболист на Палермо, който си изработи дузпата, и не сгреши, оформяйки пълния обрат за своя тим.

Последваха изстрели на Кери и Баи, но до попадение не се стигна.

В 72-ата минута Даниел Наумов направи първата си грешка в мача, след като не успя да отрази силния удар от далечна дистанция на Амос Юга и така равенството в сблъсъка бе възстановено.

10 минути по-късно Амос Юга от гостите отправи удар по посока на вратата, като останаха съмнения, че Лазар Марин е играл непозволено с ръка. След съвещание с ВАР Валентин Железов посочи за втори път в мача бялата точка. Юрген Матей застана зад топката и презицен удар прати топката във вратата на ЦСКА 1948.

ЦСКА удари ЦСКА 1948 в страхотен мач с множество обрати 3

В 88-ата минута наставникът на ЦСКА – София Любослав Пенев бе изгонен от скамейката, след като вкара топката непозволено в игра.

В последната минута от срещата Жорди Кайседо се измъкна в предни позиции, финтира Наумов и оформи крайния резултат – 4:2 в полза на ЦСКА.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 5. Михаил Минков, 25. Георги Ангелов, 3. Димитър Пиргов, 22. Димитър Илиев, 7. Марио Топузов, 88. Мартин Хайдаров, 8. Ивайло Климентов, 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов, 98. Валентин Йосков

Треньор: Тодор Киселичков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга, 7. Йоан Баи, 7. Яник Вилдсхут, 22. Радослав Живков, 8. Греъм Кери

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Валентин Железов