Локомотив Пд надви Пирин Бл за втори успех през сезона
"Смърфовете" записаха първа победа у дома от началото на новата кампания в efbet Лига.

Отборът на Локомотив Пловдив се наложи с 2:1 над Пирин Благоевград в отложена среща от третия кръг на efbet Лига. В 44-ата минута Георги Минчев се разписа за “смърфовете”, а в 61-ата минута Димитър Илиев с техничен удар удвои преднината за своя тим. Станислав Костов върна интригата в мача с гол в 68-ата минута, но силите на “орлетата” не стигнаха за нещо повече и така възпитаниците на Александър Тунчев записаха първа домакинска победа.

Първата по-сериозна възможност пред някоя от двете врати дойде в 13-ата минута, когато Георги Минчев се възползва от грешка в отбраната на “орлетата” и стреля опасно от границата на наказателното поле, но Петър Петров демонстрира страхотен рефлекс и изби кълбото в ъглов удар.

Минути по-късно снажният Кристиан Гомис опита изстрел с глава от корнер, но не намери целта.

В 19-ата минута Христофор Хубчев намери с хубаво центриране Станислав Костов. Нападателят стреля с глава, но Илко Пиргов успя да предотврати опасността.

В 30-ата минута Венсан Марсел получи добро подаване на границата на наказателното поле на Пирин и пробва късмета си с изстрел, който обаче прелетя над напречната греда на Петров.

Локомотив Пд надви Пирин Бл за втори успех през сезона 1

“Смърфовете” стигнаха до попадение в 41-ата минута. Бирсент Карагарен отправи силен удар по земя, а стражът на гостите не се намеси по най-добрия начин и топката стигна до Георги Минчев, който от близка дистанция не сгреши. Голът обаче бе отменен от ВАР заради засада на стрелеца на Локомотив Пловдив.

Все пак възпитаниците на Александър Тунчев откриха резултата в 44-ата минута. Димитър Илиев изведе по отличен начин в предни позиции Георги Минчев. Петър Петров излезе да пресече подаването, но се сблъска с Петър Занев, а Минчев се възползва от грешката на “орлетата” и  добави кълбото в опразнената врата – 1:0.

Венсан Марсел бе много близо до гола още в началните муните на втората част, но изстрелът му премина на сантиметри от гредата на Петров.

В 56-ата минута Антон Карачанаков отвърна на предизвикателството с удар от движение, който обаче не намери целта.

Домакините удвоиха преднината си в 61-ата минута. Марсел намери добре Димитър Илиев на точката за изпълнение на дузпа. Българският национал пое топката и с техничен удар прати топката във вратата на Петров за втори път – 2:0.

“Орлетата” се върнаха в двубоя в 68-ата минута, след като Станислав Манолев се възползва от грешка в защитата на Локомотив и напредна през средата. Последва рикошет, а кълбото попадна в Станислав Костов, който от близко разстояние матира Пиргов – 2:1.

До края на двубоя гостите опитаха да натиснат “смърфовете”, но до по-сериозни голови положения не се стигна и така Локомотив Пловдив завоюва трите точки.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 33. Йосип Томашевич, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 7. Шакил Сно, 61. Венсан Марсел, 10. Георги Минчев, 14. Димитър Илиев -к

Резерви: 71. Лукас Рейдър, 25. Артур Крачун, 5. Мартин Паскалев, 6. Емил Янчев, 44. Николай Николаев, 16. Лукас Салинас, 28. Айвън Ангелов

Старши треньор: Александър Тунчев

Пирин Благоевград: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станов, 7. Мохамед Брахими, 8. Орлин Старокин, 3. Петър Занев, 17. Спас Георгиев, 29. Станислав Костов, 11. Станислав Манолев – к, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев

Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 71. Антон Карачанаков, 73. Венцислав Бенгюзов, 44. Конър Хендерсън, 2. Педро Ферари, 9. Преслав Йорданов, 6. Юлиян Попев

Старши треньор: Уорън Фийни