Швеция и Украйна определят последния 1/4-финалист на Евро 2020
Двата излизат един срещу друг на „Хемпдън Парк“ в Глазгоу от 22:00 часа

Днес от 22:00 часа българско време Швеция и Украйна излизат на „Хемпдън Парк“ в Глазгоу да определят последния четвъртфиналист на Евро 2020. Вече са ясни три от четирите двойки – това са Швейцария – Испания, Белгия – Италия и Чехия – Дания.

Победителят от срещата Швеция – Украйна ще има за съперник Англия или Германия, които играят по-рано от 19:00 часа днес.

Шведите спечелиха своята Група „Е“ след две победи (3:2 над Полша и 1:0 над Словакия) и равенство (нулево реми с Испания). Украйна от своя страна успя да се промуши на осминафиналите само с 3 точки като един от най-добрите трети отбори. Селекцията на Андрий Шевченко загуби от Австрия и Нидерландия, като успя да бие само Северна Македония, което обаче се оказа достатъчно да продължи напред в надпреварата.

Bwin спорт сочи Швеция за фаворит днес с коефициент 2.40, докато Украйна е с 3.20. равенството след 90 минути игра е с 3.10.

Вероятни състави:

Швеция: Олсен, Лустиг, Линдельоф, Даниелсон, Аугустинсон, Ларсон, Олсон, Екдар, Форсберг, Берг, Исак

Украйна: Бушчан, Миколенко, Матвиенко, Забарни, Караваев, Зинченко, Сидорчук, Шапаренко, Малиновски, Яремчук, Ярмоленко