Страхотен гол на Меси не стигна на Аржентина за успех над Чили
Звездата на "гаучосите" задмина рекорд на Габриел Батистута

Аржентина и Чили завършиха наравно 1:1 в първия си мач от Копа Америка тази година. Още в 12-ата минута Меси намери Лаутаро Мартинес, но нападателят на Интер стреля над вратата.

Малко след половин час игра Лионел Меси се зае с изпълнението на пряк-свободен удар на около 20 метра от вратата и прехвърли перфектно стената, за да прати топката в мрежата на Браво, с което вече има 73 гола в 79 мача за Аржентина и изпревари по този показател Габриел Батистута.

След почивката Мартинес се намеси много добре при изстрел на Варгас, а при опита си да направи добавка Артуро Видал падна в наказателното поле, което накара съдията да отиде до ВАР екрана и да прегледа отново ситуацията. След няколко минути бе отсъден наказателен удар за Чили и Мартинес спаси удара на Артуро Видал, но Едуардо Варгас беше на точното място да направи добавка за 1:1.

В 70-ата минута Меси отправи изстрел от границата на наказателното поле, но Клаудио Браво успя да се справи.