Арсенал записа разгромна победа над Уулвс за финал на сезона
"Артилеристите" надделяха над "вълците" с категоричното 5:0.

Арсенал завърши сезона във Висшата лига с убедителна победа с 5:0 над Уулвърхемптън в двубой, който се състоя на “Емирейтс”.

Още на полувремето домакините имаха класическа преднина. В 11-ата минута Гранит Джака реализира, а в 14-ата швейцарският халф удвои аванса на “артилеристите”. В 27-ата минута пък Букайо Сака също се разписа.

Гол на Томас Партей в началото на втората част бе отменен, но в 58-ата минута прошка нямаше и Габриел Жезус вкара.

Кивиор пък също записа името си сред голмайсторите. Той отбеляза в 78-ата минута за Арсенал.

Така отборът на Микел Артета, който дълго време бе водач във временното класиране, завърши настоящата кампания на второто място с актив от 84 точки, а Уулвс е на 13-ата позиция с 41 пункта.