Байер обърна баварците и направиха услуга на Борусия Дортмунд
След две дузпи отсъдени от ВАР и изпълнени от Паласиос, Байер шокира шампиона за радост на Борусия Дортмунд.

Байер Леверкузен обърна и победи Байерн Мюнхен с 2:1 в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата играна на “БайАрена”. Йошуа Кимих откри резултата за баварците в 22-ата минута. В 56-ата минута Есекиел Паласиос изравни от дузпа, а почти 20 минути по-късно отново след наказателен удар и отново Паласиос осъществи пълен обрат.

И двете дузпи за “аспирините” бяха отсъдени почти идентично след намесата на ВАР. В самия край Матайс де Лихт можеше да донесе точка за Байерн, но ударът му с глава премина на сантиметри от десния страничен стълб.

След загубата баварците остават на втората позиция в класирането с една точка по-малко от новите лидери Борусия Дортмунд, които със сигурност са много доволни от днешната среща. Байер Леверкузен е осми с 37 точки.