Бенфика е новият шампион на Португалия
"Орлите" се поздравиха с престижното отличие в последния кръг на шампионата

Отборът на Бенфика разгроми Санта Клара с 3:0 и спечели титлата в Португалия. Това бе първа титла за тима от сезон 2018/2019 насам. Това бе 38 титла на Португалия за “орлите”, които са рекордьори по спечелването на приза.

В решаващия двубой Бенфика си осигури жизненоважните три точки още през първата част. Гонсало Рамош даде преднина на “орлите” още в 7-ата минута, а в 28-ата Рафа Силва покачи на 2:0. Последното попадение бе дело на Алекс Грималдо в 60-ата минута от дузпа.

Ако играчите на Бенфика обаче не бяха спечелили двубоя си, те щяха да изпуснат титлата, тъй като другият претендент – Порто, също спечели своя мач. “Драконите” победиха Витория Гимараеш с 3:0, като и трите гола бяха вкарани още в първата част, след като Томас Хандел от тима на гостите си изкара червен картон във втората минута.

След успеха на Бенфика стана ясно, че ветеранът Николас Отаменди ще напусне тима. За момента няма информация къде 35-годишният футболист ще продължи кариерата си.