Дортмунд се доближи до върха след успех над Айнтрахт
"Жълто-черните" изостават от лидера Байерн на 3 точки.

Най-сериозният претендент на Байерн Мюнхен за титлата в Бундеслигата – Борусия Дортмунд, постигна изключително важна победа над Айнтрахт Франкфурт.

Възпитаниците на Един Терзич надделяха с 2:1 над “орлите” на “Дойче банк Парк” в среща от 12-ия кръг на германското първенство.

Гостите поведоха в резултата в 21-ата минута чрез Юлиан Бранд, но само 5 минути по-късно равенството бе възстановено след гол на Даичи Камада.

Голямата звезда на Борусия Дортмунд Джуд Белингам обаче се разписа в 52-ата минута след асистенция на Юсуфа Мукоко и по този начин бе оформен крайният резултат.

С успеха “жълто-черните” вече са на 3-о място във временното класиране с актив от 22 точки, а тимът на Айнтрахт е на 5-ата позиция с 20 пункта.

В следващия кръг Дортмунд ще приеме на “Сигнал Идуна Парк” състава на Бохум, а “орлите” ще гостуват на Аугсбург.