Хърватия с класика в Кипър, Модрич изпусна да оформи разгром
"Шахматистите" продължават да са лидер в група Н, макар Русия да им диша във врата

Хърватия стигна до класическа победа с 3:0 над Кипър при гостуването си от група H на квалификациите за Мондиал 2022.

Oще в 9-та минута Крамарич прати топката в мрежата на кипърците, но ВАР отмени попадението. Все пак, в продължението на първата част “шахматистите” откриха. Иван Перишич беше намерен необезпокояван пред вратата на домакинит и с перфектен изстрел реализира за 1:0.

В 53-та минута гостите получиха и дузпа, която обаче Лука Модрич изпусна, след като Нрофтиос Микаил спаси удара му в долния ляв ъгъл. Десет минути преди края Хърватия реши всичко с втория си гол. Гвардиол засече с глава центриране от корнер и не остави шанс на Микаил.

В продължението на мача Брекало намери Марко Ливая, който на празна врата оформи крайното 3:0, което задържа хърватите на първото място с 16 точки, колкото има и Русия на втората позиция, а в играта за първите две места са още Словакия с 10 и Словения с 9 пункта.