Хърватия постигна минимална победа в Ереван срещу Армения
Победният гол за гостите от Хърватия реализира Андрей Крамарич в 13-ата минута.

Хърватия победи Армения с 1:0 като гост в Ереван в четвъртия си двубой от група D на квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2024 година. С третия си пореден успех хърватите оглавиха временното класиране с 10 точки, колкото има и вторият Турция, но от пет двубоя. Арменците остават със 7 точки на трета позиция в подреждането също след пет мача.

Хърватите първи стигнаха до опасно положение пред вратата на съперника в деветата минута, след като Бруно Петкович засече добро центриране в наказателното поле на домакините и стреля, но прати топката вдясно от вратата. Четири минути по-късно Андрей Крамарич бе точен за 1:0 като ситуацията бе преразгледана със системата за видеоарбитраж-ВАР заради съмнения за засада в хода на атаката и в крайна сметка попадението бе зачетено.