Левски започна контролите в Турция с равенство срещу Гурник
Хосе Кордоба донесе хикса за столичния клуб с гол от дузпа в края на срещата.

Отборите на Левски и Гурник Забже не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1 в контролна среща, играна на стадион “Регнум Каря” в Белек.

Полският тим поведе с попадение на Пьотр Кравчук от пряк свободен удар в 82-ата минута, а 5 минути по-късно Хосе Кордоба върна равенството на таблото от дузпа.

С цял мач за Гурник се отчете световният шампион с Германия и бивш футболист на Арсенал Лукас Подолски.

Гурник излезе напред в резултата още в 3-ата минута, когато Бартош Новак бе изведен отлично в предни позиции и с елегантен изстрел прехвърли Николай Михайлов, ала попадението не беше зачетено заради положение на засада.

Възпитаниците на Станимир Стоилов отговориха на предизвикателството в 17-ата минута, когато Билал Бари бе много близо до попадението, но ударът му с глава се отклони в левия страничен стълб на Даниел Биелица.

До края на първото полувреме Левски бе по-активният отбор на терена, като на няколко пъти футболистите на “сините” застрашиха вратата на съперника с далечни шутове, които обаче бяха спасени от стража на полския тим.

През втората част в игра за столичани се появиха Андриан Краев, Драган Михайлович и Пламен Андреев, докато Гурник направи пълна промяна и замени цялата си единадесеторка.

3 минути след подновяването на играта Дариуж Павловски проби отдясно и нахлу в наказателното поле, след което стреля в близкия ъгъл, но кълбото премина покрай страничната греда на Пламен Андреев.

Малко по-късно Зайков опита късмета си с удар с глава след изпълнение на ъглов удар, но изстрелът му премина над вратата.

Билал Бари отново бе близо до гола за Лески в 54-ата минута, когато задържа добре топката пред наказателното поле и отправи удар, който обаче бе париран от Биелица.

Няколко минути по-късно Какпер Михалски успя да се възползва от грешка в отбраната на столичани и отправи коварен шут по посока вратата на Андрееев, но младият вратар се намеси добре.

В 61-ата минута Дариуш Павловски опита изстрел от границата на наказателното поле, който премина на сантиметри от лявата греда.

10 минути преди края на проверката Билал Бари проби добре и навлезе в полето на Гурник, но ударът му бе право в ръцете на Биелица, който успя да се справи с опасността.

Гурник поведе в резултата в 82-ата минута, когато Пьотр Кравчик изпълни пряк свободен удар, кълбото премина през стената, изградена от Пламен Андреев, и влезе във вратата му.

Левски обаче се върна бързо в срещата, тъй като в 87-ата минута тимът получи правото да изпълнява 11-метров наказателен удар за игра с ръка на футболист на полския тим. Зад топката застана панамският защитник Хосе Кордоба, който оформи крайното – 1:1.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Левски: 13. Николай Михайлов – к (46 – 66. Пламен Андреев), 22. Патрик-Габриел Галчев, 3. Гьоко Зайков, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов (46 – 91. Драган Михайлович), 27. Асен Митков, 21. Радослав Цонев (46 – 8. Андриан Краев), 20. Димитър Костадинов, 88. Марин Петков, 11. Здравко Димитров (60 – 6. Цунами), 19. Билал Бари

Старши треньор: Станимир Стоилов

Гурник: Биелица, Вишниевски – к, Грискиевич, Дадок, Кубица, Мане, Янза, Подолски, Новак, Хименес

Старши треньор: Ян Урбан