Локо (Пловдив) повали Берое с късни голове
Два червени картона в скучния двубой

Локомотив (Пловдив) изтръгна победа с 2:0 над Берое в мач, който със сигурност няма да бъде използван като реклама на българското първенство.

Автор на първото попадение в мача стана Преслав Боруков, за когото това бе дебютен гол с черн0-бялата фланелка.

В 81-ата минута Парвиз Умарбаев пласира изкушаващо центриране от пряк свободен удар, а таранът порази целта с глава.

В добавеното време Бирсент Карагарен дублира аванса на пловдивчани с лесен завършващ удар от близко разстояние.

Каузата на гостите, които стояха стабилно на терена през по-голямата част от срещата, получи тежък удар в края на първото полувреме, когато халфът Симеон Мечев получи втори жълт и респективно червен картон.

Паритетът на игралното поле беше възстановен четвърт час след подновяването на играта, когато френският полузащитник Венсан Марсел също пое преждевременно към съблекалните заради два жълти картона.

Като цяло мачът не се отличаваше с особени футболни достойнства и изобилстваше от неточни отигравания.

Победата изкачи Локомотив на седма позиция с 31 точки, две повече от следващия го Берое, който инкасира трета поредна загуба във всички турнири.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – БЕРОЕ 2:0

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Преслав Боруков (81), 2:0 Бирсент Карагарен (90+3)

Локомотив Пд: 71. Лукас Рейдър, 50. Йосип Томашевич, 20. Милош Петрович, 61. Райън Бидунга, 6. Емил Янчев (68′ 34. Петър Витанов), 7. Парвиз Умарбаев, 19. Алекандър Василев, 9. Бирсент Карагарен, 10. Венсан Марсел, 14. Димитър Илиев (К), 99. Преслав Боруков (87′ 44. Христо Иванов)

Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Мартин Паскалев, 11. Ивайло Димитров, 15. Видол Сейменски, 34. Петър Витанов, 44. Христо Иванов, 39. Иван Сулев

Треньор: Александър Тунчев

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 8. Абубакар Тунгара, 10. Серкан Юсеин (87′ 7. Даниел Генов), 11. Алиун Фал (87′ 99. Умар Камара), 15. Георги Динков (К), 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани (57′ 6. Кевин Тапоко), 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 43. Джонатан Перейра

Резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 3. Мирослав Енчев, 6. Кевин Тапоко, 7. Даниел Генов, 77. Божидар Пенчев, 99. Умар Камара

Треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Емил Янчев, Александър Василев, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (Л), Сиам Бен Юсеф, Симеон Мечев, Кевин Тапоко, Джонатан Перейра (Б)

Червени картони: Венсан Марсел (Л), Симеон Мечев (Б)