Марица взе гейм, но записа нова загуба срещу ЛКС Лодз
Днес пловдивчанки ще изиграят последния си мач - срещу турския ВакъфБанк

Българският шампион Марица (Пловдив) претърпя пета поредна загуба в своята Група “C” на Шампионската лига за жени и остава а последното четвърто място само с една спечелена точка.

Най-престижният европейски клубен турнир през този сезон се провежда на турнирна система, а пловдивчанки отстъпиха на полския ЛКС Комерскон (Лодз) в зала Лудж Спорт Арена с 1:3 (24:26, 18:25, 25:23, 17:25).

Александра Миланова беше най-резултатната за Марица, реализирайки 18 точки. Мирослава Паскова добави 15.

Турският ВакъфБанк (Истанбул) вече си осигури класиране за четвъртфиналите, след като категорично надигра и френския АСПТТ Мюлуз (Мюлуз) с 3:0 (25:15, 25:13, 25:18) в другия мач от групата за деня.

Момичетата на Джовани Гуидети са с пълен актив от пет победи и 15 точки в пет изиграни срещи и вече са недостижими на върха в класирането.

В последния си мач Марица излиза именно срещу ВакъфБанк. Двубоят е от 19:00 часа.