Българският шампион Хебър влезе в групите на Шампионска лига
"Тигрите" се класираха за груповата фаза на ШЛ по волейбол за мъже за втори пореден сезон

Хебър победи Младост Загреб с 3:1 гейма (26:28, 25:20, 25:17, 25:10) и намери място в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за мъже за втора поредна кампания. Българският шампион спечели първия мач с 3:1 в Пазарджик, а днес отново показа, че е по-добрият отбор.

“Тигрите” загубиха първия гейм по драматичен начин с 26:28, но в следващите части не оставиха шансове на своя съперник. Тодор Алексиев изигра много силен двубой и се отчете с 17 точки. Якопо Масари нанзиа 10 точки за Хебър, докато за съперника най-резултатен бе Клеменс Екер с 15 точки.

Камило Плачи заложи на състав: Александър Туш, Петър Премович, Якопо Масари, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Николай Николов и либерото Теодор Салпаров.