Нидерландия и Еквадор не се победиха и завързаха интригата в групата
Еквадорците показаха по-добра игра от съперника си, но в крайна сметка и двата отбора си поделиха по точка.

Националните състави на Нидерландия и Еквадор не успяха да излъчат победител от срещата помежду си и завършиха наравно 1:1.

По този начин битката за челните позиции в група “А” стана повече от любопитна, тъй като “лалетата” и “Ла Три” са с равен актив от точки – 4.

На 3-ото място е отборът на Сенегал, който се наложи с 3:1 над Катар, а домакините на турнира са последни и все още нямат спечелена точка.

“Лалетата” излязоха напред в резултата още в 5-ата минута на срещата, когато Дейви Клаасен предостави топката на Коди Гакпо, който с хубав шут от разстояние разпечата вратата на Ернан Галиндес.

В добавеното време на първата част Первис Еступинян реализира за Еквадор, но попадението бе отменено заради положение на засада.

Футболистите на Густаво Алфаро върнаха равенството на таблото в 49-ата минута, когато се възползваха от грешка в изнасянето на топката на нидерландските играчи и Енер Валенсия на празна врата бе точен. Това бе трето попадение на Мондиала за звездата на Еквадор.

Еквадорците можеха в 59-ата минута да си осигурят и пълния обрат, но изстрел на Гонсало Плата срещна гредата на вратата, пазена от Андриес Ноперт.

На Нидерландия предстои мач с домакините от Катар, а еквадорците ще премерят сили със състава на Сенегал.

Нидерландия – Еквадор 1:1

1:0 Коди Гакпо (5)

1:1 Енер Валенсия (49)

Състави:

Нидерландия: 23. Андриес Ноперт – 2. Юриен Тимбер, 4. Върджил ван Дайк, 5. Нейтън Аке, 7. Стивън Бергвайн, 8. Коди Гакпо, 14. Дейви Клаасен, 17. Дейли Блинд, 20. Теун Коопмайнерс, 21. Френки де Йонг, 22. Дензъл Дъмфрис

Резерви: 1. Ремко Пасвеер, 13. Джъстин Байлоу, 2. Юриен Тимбер, 3. Матайс де Лихт, 6. Стефан де Фрай, 9. Люк де Йонг, 10. Мемфис Депай, 11. Стивън Бергхуис, 12. Ноа Ланг, 15. Мартен де Роон, 16. Тирел Маласия, 18. Винсънт Янсен, 19. Вут Вегхорст, 24. Кенет Тейлър, 25. Шави Симонс, 26. Жереми Фримпонг

Селекционер: Луис Ван Гаал

Еквадор: 1. Ернан Галиндес, 2. Феликс Торес, 3. Пиеро Инкапие, 7. Первис Еступинян, 17. Анхело Пресиадо, 25. Джаксон Поросо, 19. Гонсало Плата, 20. Йегсон Мендес, 23. Мойсес Кайседо, 11. Микаел Естрада, 13. Енер Валенсия

Резерви: 12. Мойсес Рамирес, 22. Александер Домингес, 4. Роберт Арболеда, 5. Йон Сифуенте, 6. Вилиам Пачо, 8. Карлос Груесо, 9. Едуар Пресиадо, 10. Ромарио Ибара, 14. Хавиер Ареага, 15. Анхел Мена, 16. Йереми Сармиенто, 18. Диего Еспиноса, 21. Алан Франко, 24. Джоркаеф Реаско, 26. Кевин Родригес