Още едно нулево равенство на Мондиала – този път между Англия и САЩ
"Трите лъва" разочароваха с представянето си след гръмката победа преди дни срещу Иран.

Съставите на Англия и САЩ не успяха да се победят в двубоя помежду си, който се явява втори от група “B” на Мондиала в Катар.

Двата отбора завършиха наравно 0:0 на стадион “Ал Байт” и по този начин си разделиха по точка.

Така бе спазена и тенденцията на настоящото Световно първенство да не се вкарват повечко попадения и отборите да играят предимно предпазливо и изчаквателно.

През първата част по-сериозните голови възможности бяха пред вратата на Джордан Пикфорд, като Кристиан Пулишич дори уцели гредата в 33-ата минута след мощен удар.

В добавеното време на първото полувреме пък дойде и най-чистото положение пред “Трите лъва”, когато Мейсън Маунт шутира много опасно от границата на наказателното поле, но Мат Търнър се намеси решаващо и изби в ъглов удар.

През втората част темпото на игра още повече се забави и двата тима бяха равностойни. В последните минути пък възпитаниците на Гарет Саутгейт наложиха натиск, докато съставът на САЩ се прибра и изчакваше но контраатаки.

До победен гол в една от двете врати обаче така и не се стигна и съвсем логично нулите на таблото останаха непроменени.

На САЩ предстои сблъсък с Иран, а съставът на Англия ще премери сили с Уелс в следващия кръг от надпреварата.

Англия: 1. Пикфорд, 12. Кийрън Трипиър, 5. Джон Стоунс, 6. Хари Магуайър, 3. Люк Шоу, 4. Деклан Райс, 19. Маунт, 22. Белингам, 17. Букайо Сака, 9. Хари Кейн, 10. Рахийм Стърлинг

Селекционер: Гарет Саутгейт

САЩ: 1. Търнър, 2. Сержиньо Дест, 3. Цимерман, 13. Рийм, 5. Робинсън, 4. Тайлър Адамс, 8. Уестън МакКени, 6. Юнус Муса, 10. Кристиан Пулишич, 21. Тимъти Уеа, 19. Хаджи Райт

Селекционер: Грег Берхалтър

Стадион: “Ал Байт”

Главен съдия: Хесус Валенсуела