Петко Христов не успя да помогне на Специя срещу Аталанта
45 минути за Христов срещу Аталанта

Аталанта победи Специя с 3:1 като гост в мач от 36-ия кръг на Серия А. Българският национал Петко Христов започна като титуляр за “черно-белите” и игра едно полувреме, тъй като бе заменен от Аркадиуш Река на почивката.

Първото полувреме на стадион “Алберто Пико” приключи при резултат 1:1. Луис Муриел даде аванс на Аталанта в 16-ата минута, а Даниеле Верде изравни в 30-ата. Аталанта имаше малко повече голови положения преди почивката, но не успя да вземе аванс.

Все пак през втората част възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини изковаха победата. Попаденията на Берат Джимсити (73′) и Марио Пашалич (87′) донесоха трите точки на тима от Бергамо. С този успех Аталанта се изравни по точки с шестия Рома, който е с мач по-малко.

Специя на Петко Христов пък остана на 16-ата позиция в таблицата с актив от 33 точки, като е на пет пункта над опасната зона. В следващия кръг Специя се изправя срещу Удинезе на “Дачия Арена”.