Милан допусна фатална грешка в битката за топ 4
"Росонерите" сбъркаха срещу Специя

Отборът на Милан допусна изненадваща загуба като гост на Специя с 2:0. Загубата за “росонерите” означава, че те за момента остават на 2 точки зад четвъртия Интер, който обаче има и мач по-малко. За да се класира в топ 4 тима на Пиоли, градксия съперник от Милано ще трябва да сбърка поне два пъти в оставащите 4 двубоя, което е малко вероятно.

Първият гол в срещата бе дело на Вишниевски, който се възползва от разбъркване в наказателното поле в 75-ата минута. 10 минути по-късно Салваторе Еспозито сложи край на интригата, вкарвайки втори гол за домакините. Младокът се разписа след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар.

Успеха на Специя дава шанс на тима да продължи да се надява за спасение. Отборът заема 18-ата позиция с актив от 30 точки, точно колкото има и 17-тия Верона, които обаче са изиграли мач по-малко.