Байер и Волфсбург поделиха точките
След днешния мач Байер Леверкузен заема 6-тото място в таблицата, а Волфсбург е 9-ти , на 4 точки по-малко от селекцията на Шаби Алонсо.

Волфсбург не успя да се наложи над Байер Леверкузен. Двата отбора завършиха при резултат 0-0 в закриващия мач от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Първата по-сериозна ситуация бе в 28-мата минута, когато нападателят на гостите Сардар Азмун отправи удар към вратата на “вълците”, който срещна гредата, а малко по-късно Яник Герхард с фрапантен пропуск пред вратата не успя да изведе тима си напред.

След подновяването на играта през втората част “аспирините” бяха по-активният отбор.Те обаче пропуснаха да поведат заради добрите действия и рефлекси на вратаря на домакинския вратар Кун Кастелс. В крайна сметка двата отбора си поделиха по точка.