Барселона изпусна дузпа, завърши с 10 души, но надви Валенсия
Каталунците са с десет точки на върха пред Реал Мадрид

Барселона победи Валенсия с 1:0 на “Камп Ноу” в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача вкара Рафиня през първото полувреме Барса завърши двубоя с 10 души, след като през втората част Роналд Араухо бе изгонен. Малко преди това пък феран Торес пропусна дузпа за каталунците.

Двубоят започна добре за домакините, които откриха в 15-ата минута. Бускетс комбинира с Рафиня, който с прецизен удар се разписа за 1:0.

Барса създаде още няколко ситуации за гол преди почивката, но не успя да вкара втори гол. Валенсия пък нямаше точен удар през първите 45 минути на “Камп Ноу”.

В 55-ата минута Феран Торес пропусна дузпа за каталунците и двубоят остана отворен. Четири минути след това Роналд Араухо спря футболист на гостите, който излизаше сам срещу вратаря и бе изгонен.

Валенсия натисна в заключителните минути и създаде проблеми на защитата на “блаугранас”. Вратарят на каталунците Тер Стеген 0баче бе на ниво и записа 18-та чиста мрежа в 24 мача в Ла Лига през този сезон.