Челси взе аванс от 2:0 срещу Тотнъм в Карабао Къп
Ромелу Лукаку се завърна сред титулярите за "сините", но не отбеляза

Челси победи с 2:0 Тотнъм в първия им 1/2-финален сблъсък от турнира “Карабао Къп”. Голямата новина на вечерта беше завръщането на Ромелу Лукаку сред титулярите на “сините”.

Мачът на “Стамфорд Бридж” започна отлично за домакините, които бяха напред в резултата още след 5 минути игра.

Маркос Алонсо изведе перфектно Кай Хаверц в наказателното поле, а германецът веднага отправи удар в десния ъгъл на Лорис и топката се озова в мрежата.

След половин час игра Челси поведе с 2:0. След центриране отдясно, Бен Дейвис засече топката в собствената си врата за ужас на съотборниците му.

След почивката Тотнъм стигна до първата си възможност за гол, когато в 50-та минута Хари Кейн изпълни пряк-свободен удар, но Кепа успя да спаси удара в левия ъгъл на вратата.

Малко след час игра Тимо Вернер можеше да оформи класическия аванс на “сините”, но ударът му премина на сантиметри от лявата греда. Минута преди края на мача Джовани Ло Селсо пропиля най-чистия шанс за “шпорите”, след като имаше шанс да стреля към вратата, но го направи в средата и Кепа успя да се намеси отлично и да спаси.

Реваншът на “Хотспър Стейдиъм” е на 12-ти януари.