Царско село излъга Черно море след груба вратарска грешка

Царско село победи Черно море с минималното 1:0 в първия мач от осмия кръг на efbet Лига. Срещата в столицата не бе от най-интригуващите от началото на сезона и предложи малко голови положения. “Царете” стигнаха до успеха с гол в добавеното време на Мирослав Будинов от дузпа.

Официален дебют за Царско село направиха Иван Бандаловски и Лъчезар Балтанов, които в края на септември бяха освободени от Ботев Пловдив и Любослав Пенев ги привлече в състава си. Бандаловски започна като титуляр в защита, а Балтанов замени Борис Галчев през второто полувреме.

Първата по-интересна ситуация в мача бе пред вратата на Черно море. В 3-ата минута топката срещна гредата на вратата на “моряците” след изпълнение на корнер на съперника, но и дори да беше влезнала във вратата, то играч на Царско село бе в засада и попадението нямаше да бъде зачетено.

В 11-ата минута малцината фенове на футболен комплекс “Царско село” видяха първия точен удар в срещата, като Дани Кики пробва да изненада Джони Пласид. Малко след това вратарят на домакините се намеси чудесно при удар на Илиан Илиев.

В 20-ата минута звездата на гостите Матиас Курьор имаше шанс да открие резултата, но ударът му мина покрай гредата на вратата на Царско село. В следващите минути играта бе равностойна и липсваха положения за попадения. Стражът на Черно море Иван Дюлгеров показа отличен рефлекс в края на първото полувреме, отразявайки удар на Реян Даскалов, като по този начин двата отбора се прибраха на почивка при нулево реми.

Петнадесет минути след началото на второто полувреме домакините имаха шанс да открият резултата. Панайотис Лука пробва нестандартен удар, който бе отразен от Дюлгеров. Няколко минути след това гостите отговориха с неточен удар.

В 72-ата минута Борис Галчев центрира от фаул и предизвика намесата на Иван Дюлгеров. 180 секунди по-късно вратарят на гостите направи отлично спасяване и запази нулевото равенство.

В края на двубоя вратарят на Черно море Иван Дюлгеров допусна груба грешка. При центриране на Ивайло Марков, стражът на гостите изпусна топката и фаулира Гианис Геролему. Главният рефер посочи бялата точка, а безгрешен от нея бе Мирослав Будинов, който донесе успеха на своя тим.

Със спечелените три точки, отборът на Царско село събра 12 пункта в своя актив и се изкачи на 4-ото място. Отборът на Черно море пък остана на 11-ата позиция с актив от 8 точки.

Царско село: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука, 10. Борис Галчев,, 14. Божидар Васев, 17. Реян Даскалов – к, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов – к, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев, 71. Васил Панайотов, 99. Дани Кики, 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса