ЦСКА зарадва феновете си за юбилея с победа над Ботев Враца
Дюкенс Назон блесна с хеттрик

ЦСКА – София победи Ботев Враца с 5:1 пред опразнените трибуни на стадион “Българска армия”. “Червените” ще завършат редовния сезон на втора позиция на 1 точка от лидера Лудогорец.

Иван Турицов даде аванс на домакините в 15-ата минута. Той бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Маурисио Гарсес.

В 21-ата минута Дюкенс Назон удвои. Той реализира блестящо изградена атака на своя тим.

Мено Кох направи резултата класически в 52-ата минута след удар с глава от ъглов удар. Само минута по-късно Назон още повече утежни ситуацията за Ботев Враца с втория си гол в мача. Той се възползва от грешка при изнасянето на топката на футболист на гостите.

Почетното попадение за Враца бе дело на Брайън Мендес, който се възползва от подаване на Диого Барбоса в 59-ата минута.

Дюкенс Назон оформи своя хеттрик в 75-ата минута и направи резултата 5:1 с прецизен изстрел по земя с десния си крак.

След загубата Ботев продължава да заема 11-ата позиция с актив от 28 точки. Те са на 5 пункта от 14-тия Хебър, който за момента е последния застрашен от изпадане.