Ботев Враца спря пропадането и удари Локомотив Пд у дома
Даниел Генов и Марко Мажуга се превърнаха в герои за "зелените".

Ботев Враца надделя над Локомотив Пловдив у дома с 2:0 в двубой от 18-ия кръг в родната efbet Лига.

Така “зелените” спряха пропадането си, след като бяха изпаднали в негативна серия от шест поредни загуби в първенството.

С успеха, който дойде на заснежения терен във Враца, отборът на Ботев остава на предпоследното място, но вече има в актива си 13 точки. Локомотив пък е на 4-ото място с 35 пункта.

Още в 7-ата минута гостите откриха резултата чрез Петър Андреев, но попадението бе отменено заради положение на засада.

Само 3 минути по-късно Димитър Илиев също вкара кълбото в мрежата на Федерико Бариос, но и този път голът не бе зачетен заради засада.

В 20-ата минута домакините поведоха чрез своя капитан Даниел Генов, който реализира с изстрел с глава.

В началото на второто полувреме Ангел Лясков отбеляза за Локомотив, ала попадението отново не бе признато заради засада, като по този начин бе оформен хеттрик от непризнати попадения на “смърфовете”.

Марко Мажуга в 58-ата минута удвои преднината на Ботев Враца и така оформи крайното 2:0 на таблото.

В следващия кръг отборът на Христо Янев ще гостува на Лудогорец, а на Локомотив Пловдив предстои визита на Левски.

Ботев Враца – Локомотив Пловдив (2:0)

1:0 Даниел Генов (20′)

2:0 Марко Мажуга (58′)

Стартовите състави на двата тима:

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 10. Спас Георгиев, 28. Едуардо Кунде, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре, 77. Стефан Велев, 23. Браян Мендоса, 9. Даниел Генов – К, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа, 37. Марио Киконда

Резерви: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 8. Митко Панов, 11. Жан Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 18. Диого Барбоса, 24. Мартин Смоленски, 26. Луга Джиле

Старши треньор: Христо Янев

Локомотив Пд: 23. Динко Хоркаш, 16. Кристиян Пешов, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 44. Ангел Лясков, 71. Оливер Камдем, 33. Георги Каракашев, 21. Евандро, 11. Петър Андреев, 14. Димитър Илиев – К, 9. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 7. Бабакар Дион, 17. Алфа Конте, 22. Ивайло Иванов, 10. Джовани, 99. Лео Сена, 6. Христо Иванов