"Трите лъва" успяха да удържат "адзурите" и да си тръгнат с трите точки от Ботуша.

Италия не стартира по възможно най-добрия начин квалификациите за класиране на Евро 2024, което ще се проведе в Германия.

Възпитаниците на Роберто Манчини допуснаха загуба от Англия в първия си мач от Група “C”.

“Скуадра адзура” отстъпи с 1:2 на стадион “Диего Армандо Марадона” от “Трите лъва”.

Англичаните излязоха напред в резултата в 12-ата минута, когато след изпълнение на корнер топката стигна до Деклан Райс, който с изстрел с левия крак порази вратата на Джанлуиджи Донарума.

Централният нападател Хари Кейн реализира втори гол за гостите в 44-ата минута, когато бе точен от дузпа за игра с ръка на Джовани Ди Лоренцо.

В 56-ата минута футболистите на Италия намалиха изоставането си след попадение на дебютанта Матео Ретеги, което падна след грешка на бранителя Хари Магуайър.

“Трите лъва” трябваше да доиграят срещата в намален състав, след като Люк Шоу бе изгонен след втори жълт картон. Това се случи в 80-ата минута.

Италия – Англия (1:2)

0:1 Деклан Райс (13′)

0:2 Хари Кейн (44′)

1:2 Матео Ретеги (56′)

Италия: Джанлуиджи Донарума, Джовани ди Лоренцо, Рафаел Толой, Франческо Ачерби, Леонардо СпинацолаНиколо БарелаЖоржиньоМарко Верати, Доменико Берарди, Матео Ретеги, Лоренцо Пелегрини

Селекционер: Роберто Манчини

АнглияДжордан Пикфорд, Люк ШоуХари МагуайърДжон Стоунс, Кайл Уокър, Калвин Филипс, Деклан Райс, Джуд Белингам, Джак Грийлиш, Букайо СакаХари Кейн

Селекционер: Гарет Саутгейт