Дежа вю: Ман Сити отново направи обрат от 0:2 на “Етихад”
Хеттрик на Холанд при успех на "гражданите" с 4:2 срещу Кристъл Палас

След като в последния ден на сезон 2021/22 отборът на Ман Сити спечели с 3:2 у дома срещу Астън Вила след обрат от 0:2, за да стане шампион, в четвъртия кръг на новата кампания “гражданите” отново показаха неверотен характер. Тимът на Пеп Гуардиола обърна Кристъл Палас за успех с 4:2, а “орлите” имаха аванс от две попадения на почивката. Ерлинг Холанд обаче заби хеттрик през втората част и бе с основна заслуга за обрата.

Първото полувреме бе много слабо за шампионите – те не успяха да отправят точен удар. Кристъл Палас пък стигна до две попадения – Стоунс си вкара автогол още в 4-ата минута, а в 21-вата Андерсен удвои аванса на “орлите”. Палас изглеждаха стабилни в защита и се прибраха на почивка с два гола преднина.

Манчестър Сити обаче демонстрира невероятната си класа след почивката. В 53-ата минута Бернардо Силва намали на 1:2. След това дойдоха минутите на Ерлинг Холанд.

Норвежкият голаджия се разписа за 2:2 в 62-рата минута след асистенция на Фодън. Осем минути след това Холанд вкара за 3:2, а в заключителните минути оформи своя хеттрик.

Така Ман Сити спечели двубоя с 4:2 и постигна трета поредна победа през сезона, с което остана начело във временното класиране на Висшата лига.