Гарет Бейл попари САЩ в самия край и донесе точката на Уелс
Фланговият нападател изтръгна равенството за своя тим в заключителните минути.

Съставите на САЩ и Уелс не успяха да излъчат победител в двубоя помежду си, който бе първи и за двата тима от група “B” на Световното първенство.

Двата отбора завършиха наравно 1:1 след драма в заключителните минути и така си поделиха по точка.

По този начин на първото място във временното класиране на групата е отборът на Англия, който по-рано днес се наложи с убедителното 6:2 над Иран, а САЩ и Уелс остават съответно под “Трите лъва”.

В 36-ата минута американците поведоха в резултата, когато Кристиан Пулишич направи страхотен индивидуален пробив и намери на добра позиция Тимъти Уеа, който с едно докосване прати топката в мрежата на Уейн Хенеси.

Тимът на Уелс обаче възстанови равенството на таблото, което се оказа и финално в 82-ата минута. Тогава Гарет Бейл си спечели правото да изпълнява дузпа след нарушение срещу него. С изпълнението от бялата точка се нагърби именно футболистът на Реал Мадрид, който бе точен.

На САЩ предстои след няколко дни сблъсък с Англия, а Уелс ще се изправи срещу Иран.

САЩ – УЕЛС 1:1

1:0 – Уеа (36); 1:1 – Бейл (82-д)

Ето и стартовите състави на двата отбора:

САЩ: Търнър, Дест, Цимерман, Рийм, Робинсън, Маккени, Адамс, Муса, Пулишич, Уеа, Сарджънт

Селекционер: Грег Берхалтер

Уелс: Хенеси, Дейвис, Родън, Мефам, Ампаду, Рамзи, Уилямс, Робъртс, Джеймс, Бейл, Уилсън

Селекционер: Робърт Пейдж