Кейн донесе първа точка за Англия
Германия с второ равенство в Лигата на нациите

50-ият гол на Хари Кейн за английския национален тим осигури на Трите лъва равенство – 1:1, при гостуването на Германия в среща от Група 3 на Лигата на нациите.

Нападателят на лондонския Тотнъм Хотсъпър материализира дузпата, отсъдена броени минути преди края на дуела след нарушение срещу него на бранителя Нико Шлотербек.

“Алианц Арена” в Мюнхен изригна пет минути след началото на второто полувреме, когато Германия се сдоби с аванс.

Йошуа Кимих намери пролука в защитата на Англия с прострелно подаване, топката попадна у дейния Йонас Хофман, който без забавяне порази целта с мощен ударм като каузата му бе подпомогната и от неубедителна намеса на вратаря Джордан Пикфорд.

Това бе първата спечелена от Англия точка в Лигата на нациите, след като само преди три дни хората на Гарет Саутгейт отстъпиха с 0:1 на Унгария.

Германия пък записа второ равенство, след като и в двубоя с Италия не бе излъчен победител.