Ливърпул удари Порто у дома и остава непобеден в групата (ВИДЕО)
Точни за английския гранд бяха Тиаго и Мохамед Салах.

Отборът на Ливърпул затвърди доброто си представяне в група “B” от Шампионската лига, записвайки пети пореден успех в надпреварата. Този път жертва на “мърсисайдци” стана тимът на Порто, който отстъпи с 0:2 пред възпитаниците на Юрген Клоп.

В 38-ата минута Сади Мане изведе Ливърпул напред в резултата след подаване на Тиаго Алкантра, но главният съдия Феликс Цвайер не зачете попадението заради положение на засада.

7 минути след подновяването на играта за втората част английския гранд поведе с попадение на Тиаго, който беше най-съобразителен след една изчистена топка.

Мохамед Салаха удвои аванса на своя тим в 70-ата минута, когато комбинира успешно с Джордан Хендерсън и впоследствие с точен удар по диагонала разпечата вратата на Порто за втори път, оформяйки крайното – 2:0.

По този начин Ливърпул остава непобеден в групата и с пълен актив от точки – 15, докато Порто остава втори с 5 пункта.