Лудогорец пребори Левски с дузпи и грабна шеста Суперкупа
Разградчани бяха по-точни от 11-те метра и триумфираха на "Васил Левски"

Родният шампион – Лудогорец победи с дузпи носителя на Купата на България Левски в сблъсъка им за Суперкупата на страната. Срещата на “Васил Левски” завърши 2:2 в редовното време след изключителна драма до последните секунди, но при наказателните удари “орлите” бяха по-точни и грабнаха трофея.

Мачът започна с териториален превес на гостите от Разград, а в седмата минута Хосе Кордоба от “сините” получи жълт картон след удар с лакът в главата на Кирил Десподов.

В 13-та минута Левски създаде много добро нападение, като Уелтън опита остър пас към Роналдо, но Антон Недялков спря паса. В 14-ата минута “сините” вкараха гол, след като Филип Кръстев пусна много техничен пас към Илиян Стефанов, за да може той да реализира, но страничният съдия беше вдигнал флага си за засада.

В 28-та минута Левски нацели греда. Роналдо центрира отляво, топкат рикошира в крака на Недялков “кацна” върху гредата на Падт. Филип Кръстев пробва добавка, но право в тялото на вратяря.

Три минути преди почивката “сините” все пак поведоха. Роналдо напредна отляво и тръгна да се надиграва с Антон Недялков, Той обаче не успя, а топката се озова у Георги Миланов, а той извън наказателното поле шутира мощно в десния горен ъгъл на Падт, който само изгледа как топката влезе във вратата му.

След почивката в 60-та минута Уелтън беше изведен вляво от Стефанов и пробва изстрел, но покрай целта.

В 69-ата минута Лудогорец стигна до изравнително попадение. Рик Джонатан пусна много добър извеждащ пас към Недялков по левия фланг, а капитанът на разградчани върна топката към дузпата, където Десподов, който с външната част на крака прати кълбото в мрежата на Андреев.

Разградчани “яхнаха вълната” и веднага след изпълнението на центъра направиха контраатака, при която Игор Тиаго получи топката сам срещу Андреев и го залъга, а стражът на “сините” го събори на терена, което доведе до дузпа. Зад топката застана Десподов, който беше безпогрешен за втория си гол в мача.

Така се стигна до продължението на мача, когато Левски организира много добра атака, при която топката беше центрирана отдясно и се озова при Ван дер Кап, който неохраняван матира Падт за 2:2 в последните секунди.

При наказателните удари пропуски за “сините” направиха Мартин Петков и Асен Митков, докато разградчани изпуснаха само един удар на Рик Джонатан.

Така Лудогорец грабна шестата си Суперкупа на България, увеличавайки рекордните си успехи в този мач.