Сити излезе отново първи след оглушителен успех на “Елън Роуд”
Битката за титлата в Англия продължава да бъде изключително оспорвана.

Претендентът за титлата във Висшата лига – Манчестър Сити, отново си върна лидерската позиция в Премиър лийг, след като надигра Лийдс с категоричното 4:0 на “Елън Роуд” в среща от 34-ия кръг на първенството.

По този начин “гражданите” вече имат в актива си 83 точки, а вторият – Ливърпул, е с 82 пункта.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола излязоха напред в резултата в 13-ата минута, когато Фил Фоудън центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Лийдс, а там Родри с глава бе точен.

6 минути след подновяването на играта за второто полувреме Рубен Диаш свали с глава от ъглов удар топката към Нейтън Аке, който от близко разстояние нямаше как да сбърка.

В 78-ата минута Габриел Жезус оформи класиката за Манчестър Сити след асистенция на Фил Фоудън, а в добавеното време на срещата името си сред голмайсторите записа и Фернандиньо.