Maн Сити укроти Вълците и се настани на върха
Холанд с "дежурния" си гол, Де Бройне с две асистенции

Манчестър Сити оглави временното класиране в английската Висша лига след безоблачна победа с 3:0 при визитата на Уулвърхямптън Уондърърс.

Гражданите, които в предишната си среща загубиха точки при гостуването на Астън Вила, се насладиха на летящ старт и на практика интригата в двубоя само за четвърт час игра.

Дейният Джак Грийлиш постави началото на еднопосочния трафик с попадение преди още да са изтекли първите 60 секунди, като изящната асистенция от десния фланг бе дело на Кевин Де Бройне.

Норвежката голова машина Ерлинг Холанд пък дублира преднината им в 16-ата минута с 14-ия си гол във всички турнири, а след още толкова каузата на Вълците получи нов сериозен удар, след като ирландският бранител Нейтън Колинс получи директен червен картон.

Уулвс отказа да развее белия флаг, но така или иначе трудно стигаше до реална опасност пред вратата на гостите. Малко след средата на втората част Фил Фоудън фиксира крайния резултат, а Де Бройне записа втората си асистенция за деня.

Сити е начело със 17 точки от 7 мача, следван от Арсенал, който утре гостува на Брентфорд, с 15. Уулвс остава на 16-а позиция със скромния актив от 6 точки, две над зоната на изпадащите.

Преди началото на срещата двата тима и зрителите по трибуните почетоха с едноминутно мълчание кралицата на Великобритания Елизабет II, която миналата седмица си отиде от този свят.