Манчестър Сити премина без проблем през Суиндън за ФА Къп
"Гражданите" изпуснаха дузпа, но показаха нужния респект към съперника

Манчестър Сити очаквано не срещна трудности в мача си от третия кръг на ФА Къп и победи убедително с 4:1 Суиндън като гост.

Противно на очакваното, Пеп Гуардиола пусна сравнително силен състав и не даде почивка на всичките си титуляри, с което показа уважение и към съперника.

“Гражданите” поведоха още в 14-та минута след като Коул Палмър намери Бернардо Силва в наказателното поле и той от непосредствена близост отбеляза.

В 28-та минута Де Бройне изведе Габриел Жезуш в наказателното и бразилецът с премерен удар удвои. След точно час игра Илкай Гюндоган изпълни перфектно пряк-свободен удар, за да покачи аванса на своя тим до 3:0.

Само 120 секунди по-късно Сити спечели и дузпа, но Габриел Жезуш беше спрян от стража на домакините Уорд.
Манчестър Сити премина без проблем през Суиндън за ФА Къп 1
В 78-та минута Джонатън Уилиямс намери Хари МакКирди и той успя да преодолее Закари Щефен, за да отбележи почетния гол за Суиндън.

Осем минути преди края Коул Палмър оформи и крайното 4:1 с добър изстрел от дистанция.