Настойчив ЦСКА София окупира върха след успех във Враца

С голове на Рафаел Енрике и Али Соу ЦСКА София надигра Ботев (Враца) с 2:1 на неговия “Христо Ботев”, записвайки втора поредна победа в Първа лига.

Успехът изстреля Червените на върха на подреждането в елитния ешелон, а и напомпа допълнително самочувствието на тима на Стамен Белчев преди старта на кампанията в Лига Европа.

Наставникът на домакините Антони Здравков беше принуден да направи три промени в своя състав, тъй като не можеше да използва атакуващия ас Валери Домовчийски и Педро Лагоа заради контузии. а Аласан Н’Диай изтърпяваше наказание заради получения червен картон в мача с Локомотив (Пловдив).

На тяхно място сред стартовите единайсет се появиха Васил Добрев, Чавдар Ивайлов и завърналия се след престой в Дунав (Русе) Юлиан Ненов.

Гостите пристигнаха без бранителя Брадли Мазику, който часове преди мача стана баща. Във втора поредна среща пък капитанът Петър Занев беше оставен на резервната скамейка.

Началният съдийски сигнал на Георги Кабаков се забави с няколко минути поради проблем в мрежата на вратата, пазена от Густаво Бусато. Проблемът беше отстранен бързо, а още след първата свирка Червените се понесоха вихрено напред.

Не бяха изтекли 60 секунди, когато физическата мощ на тарана Али Соу се оказа проблем за Илия Миланов, нападателят нахлу в наказателното поле, но шутът му бе париран от Красимир Костов.

След центрирането от последвалия ъглов удар Соу нанесе остър удар с глава, но и този път Костов демонстрира завиден рефлекс и изби в нов корнер.

Стражът на домакините обаче остана безпомощен в 17-ата минута при удара с глава на играещия своя мач номер 50 Рафаел Енрике, дошъл след прецизното центриране отляво на дейния Греъм Кери – 0:1.

Асистиралият за попадението Кери можеше да дублира аванса на столичани само пет по-късно, но стреля слабо с левия крак от удобна позиция след скоростна акция, започнала с негов изящен индивидуален рейд.

В края на първата част настойчивият Ботев намери сили да възстанови паритета. Атанас Зехиров изненада Густаво Бусато, след като центрирането му от десния фланг срещна страничния стълб, топката отскочи към игралното поле, а за Даниел Генов остана удоволствието да взриви трибуните – 1:1.

През втората част все пак ансамбълът на Белчев успя да наложи превъзходството си, създавайки доста повече опасности пред Костов. Дебют за гостите направи дошлият от Славия Георги Йомов, който зае мястото на Кели.

В 73-ата минута Али Соу сложи точка в спора, разписвайки след асистенция на автора на първия гол Енрике.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЦСКА СОФИЯ 1:2 (1:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Рафаел Енрике (17), 1:1 Даниел Генов (45), 1:2 Али Соу (73)

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 5. Васил Добрев, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 10. Петър Атанасов, 28. Христо Златински – к, 7. Чавдар Ивайлов, 11. Юлиян Ненов
Резерви: 1. Христо Митов, 16. Александър Станисавлевич, 23. Владислав Узунов, 6. Даниел Гаджев, 19. Ивайло Михайлов, 15. Мирослав Маринов, 88. Том
Треньор: Антони Здравков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес, 21. Амос Юга, 22. Али Соу, 26. Валентин Антов – к
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 10. Стефано Белтраме, 11. Петър Занев, 14. Жул Кейта, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов, 30. Георги Йомов
Треньор: Стамен Белчев