Първа грешна стъпка за Ман Юнайтед в контролите при Тен Хаг
"Червените дяволи" направиха реми срещу Астън Вила в Пърт

Отборите на Манчестър Юнайтед и Астън Вила завършиха при резултат 2:2 в приятелска среща, играна в австралийския град Пърт. Точен за “червените дяволи” бе Джейдън Санчо, а Мати Кеш си вкара автогол. За Вила се разписаха Леон Бейли  и Калъм Чембърс след почивката.

Така за първи път Ман Юнайтед не спечели с Ерик тен Хаг начело. Преди тази среща, “червените дяволи” имаха три победи в три мача с обща голова разлика 11-2.

В днешния мач на “Оптус Стейдиъм”, английският гранд започна в състав: Де Хеа – Далот, Линдьлеоф, Магуайър, Шоу – Фред, Ван де Беек, Санчо, Фернандеш, Рашфорд – Марсиал. Астън Вила бе в почти оптимален състав, като сред титулярите личаха имената на Коутиньо, Уоткингс, Ингс, новите попълнения Бубакар Камара и Диего Карлос.

Ман Юнайтед имаше сериозно предимство през първото полувреме, като отправи три точни удара при нито един за съперника. “Червените дяволи” се прибраха на почивка с два гола аванс. Джейдън Санчо откри в 25-ата минута след асистенция на Шоу, а в 42-рата минута Мати Кеш си отбеляза автогол.

През второто полувреме бирмингамци имаха тотално предимство. Възпитаниците на Стивън Джерард отправиха цели 10 удара към вратата, докато Ман Юнайтед имаше един опит за гол. Още в 49-ата минута Леон Бейли намали изоставането на “виланите”. След поредица от пропуски, в добавеното време Калъм Чеймбърс се разписа за 2:2, оформяйки крайния резултат.

Следващата контрола на Ман Юнайтед е срещу Атлетико Мадрид на 30 юли, а Астън Вила ще играе с Рен в същия ден.