РБ Лайпциг се класира за 1/4-финалите на Купата на Германия
"Червените бикове" продължават защитата на трофея

РБ Лайпциг победи Хофенхайм с 3:1 на собствен терен в мач от 1/8-финалите на Купата на Германия. Така “червените бикове” продължават защитата на трофея, който спечелиха през 2022 г.

Емил Форсберг откри резултата в 9-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Възпитаниците на Марко Розе доминираха на терена и удвоиха аванса си до почивката. В 42-рата минута Лаймер вкара за 2:0 и предреши крайния изход на сблъсъка.

В 77-ата минута Хофенхайм върна интригата. Анхелиньо намери Каспер Долберг, който вкара с глава за 1:2.

В 84-тата минута Тимо Вернер получи добро подаване от Поулсен и преодоля Оливер Бауман за крайното 3:1.

Така РБ Лайпциг е сред 1/4-финалистите на турнира и достига до този етап за четвърти път в предходните пет сезона.